RADIOMED – Experţi în radiologie medicală
Prima pagină Noutăţi Despre noi Cariere
ro / en
PRODUSE CONSULTANŢĂ SERVICE CONTACT

Economist – Import și alte operațiuni comerciale

Descrierea postului:

  • Import și comercializare aparatură medicală de radiologie, accesorii și consumabile
  • Identificare furnizori, corespondență comercială în vederea stabilirii de parteneriate, negociere contracte de import (condiții de livrare, finanțare, garanție etc.)
  • Promovarea produselor și gestionarea relațiilor cu clienții, în vederea încheierii contractelor de livrare
  • Participarea la conferințe, expoziții internaționale
  • Implicare în organizare stand și reprezentare firmă la expoziții interne
  • Elaborare documentație în vederea participării la licitațiile de achiziții

Cerințe:

Cerințe minime OBLIGATORII:

  • ABSOLVENT studii SUPERIOARE economice (al unei instituții publice de învățământ superior)
  • Limba engleză nivel AVANSAT (comunicare orală și abilități redactare corespondență comercială)
  • Abilități operare PC (Word, Excel etc.)

Alte cerințe:

  • Organizat, analitic, proactiv
  • Afinități tehnice (capacitate de înțelegere a specificațiilor tehnice cuprinse în prospecte în vederea comparării produselor)
  • Disponibilitate de învățare a legislației specifice domeniului achizițiilor publice
  • Preferabil experiență într-o poziție similară

Ofertă (bonusuri, beneficii):

  • Mediu de lucru plăcut, personal tânăr
  • Telefon mobil
  • Activitate diversificată (birou, întâlniri cu clienții și partenerii, deplasări în țară și străinătate etc.)
  • Program flexibil (focalizare pe realizarea proiectelor)