RADIOMED – Experţi în radiologie medicală
Prima pagină Noutăţi Despre noi Cariere
ro / en
PRODUSE CONSULTANŢĂ SERVICE CONTACT

Inginer / tehnician – Service aparatură de radiologie medicală

Descrierea postului:

  • Instalare, montare, punere în funcțiune, mentenanță, reparații aparatură medicală de radiologie
  • Responsabilitate deplină în menținerea permanentă în stare de funcționare a laboratoarelor de radiologie din spitale și clinici publice și private
  • Diagnosticare și remediere defecte survenite la componentele electronice ale echipamentelor roentgen
  • Verificare periodică a stării tehnice a aparatelor, pentru a preveni defectarea lor în intervalul dintre revizii
  • Disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu

Cerințe:

Cerințe minime OBLIGATORII:

  • Absolvent studii tehnice medii sau superioare (la o instituție publică de învățământ)
  • Limba engleză nivel avansat (se va testa la interviu)
  • Permis conducere categoria B

Alte cerințe:

  • Abilități în operare PC
  • Capacitate de a instala și opera software-urile de diagnosticare ce deservesc instalațiile

Ofertă (bonusuri, beneficii):

  • Mediu de lucru plăcut, personal tânăr
  • Autoturism de serviciu
  • Telefon mobil
  • Traininguri pentru specializare în Europa și SUA